Finisher.TV on tagasi

  |   Ajujaht   |   No comment

Finisher.TV on tagasi. Õigupoolest ei ole Finihser.TV kusagil ära olnudki.

finishertv

25. mail 2017 sai Finisher.TV ettevõtluskonkursi Ajujaht finaalis III koha. 26. mai hommikul saime õppetunni, mis lühidalt kokkuvõttes on selline: “ära kunagi ehita oma äri üles mõne teise ettevõtte tasuta lahenduse peale!

Finisher alustas 2016. aasta oktoobrist Ajujahti. Lõime lahenduse, mis suudab kokku viia võistluste videomaterjali võistluste protokolliga ning sellest automaatselt välja lõigata 10 kuni 10 000 personaalset osaleja videot.

Reigo Kimmel, veendunud videoturundaja ja YouTube evangelist, oli kindlal arvamusel, et videod tuleb laadida YouTube ning veebilehe otsing lahendada selliselt, et see otsib märksõnu kindla YouTube kanali põhiselt.

Nepaali poiss tegi 250 euro eest valmis otsingu, Filipiini tüüp kujundas 300 euro eest veebi, mees Maltalt tegi 65 euro eest valmis logo ning Indoneesia tiim lõikas 400 euro eest kogu asja kokku ja pani veebi tööle.

Kogu veebilahenduse peale kulus seega veidi üle 1000 euro, Eestist analoogset asja tellides saime vastuseks, et vähemalt 2500 oleks olnud projekti esialgne eelarve. Välistööjõu tellimiseks kasutasime Envato keskkonda.

Kõik toimis. Kuid 2017. aasta märtsis, keset Ajujahi programmi, saime oma esimese tagasilöögi – maailma suurim videokeskkond otsustas, et YouTube saab edaspidi laadida vaid kuni 100 videot 24h jooksul. Eelnevalt olime testinud, et ei ole mingi probleem laadida üles kasvõi 5000 videot korraga.

Kuna startupi maailmas nimetatakse tagasilööke väljakutseteks, siis otsustasime asja lahendada selliselt, et loome kanaleid juurde, sest ei uskunud, et maailma suurim videoplatvorm võiks mingi Eesti startupi pärast oma reegleid hakata muutma.

Kuna YouTube piirab ka kontode loomist telefoninumbrite alusel, siis sellest saime üle ostes sadakond SIM kaarti. Lõime 200 YouTube kanalit ja panime otsingu tööle kõikide kanalite põhiselt. Esimene hoiatus tekkis kanalite loomisel – ühe numbriga sai luua 5, kuid kinnitada 2 kanalit. Loomise ajal ehk samade tundide jooksul tekitas Google uue reegli – ühe telefoni numbriga saab nii luua kui ka kinnitada 2 kanalit. Kuna proovisime seda erinevatelt IP-delt ja arvutitest, siis kas tõesti suutis mingi Eesti startup panna Googlet oma reegleid muutma?

Maikuus tabas meid järgmine tagasilöök – Leedus toimunud spordivõistlus saatis oma osalejad videosid otsima. Selgus, et meie Google API peale ehitatud otsingusüsteem võttis vastu vaid piiratud arvu päringuid. Peale seda jooksis süsteem mõneks ajaks kinni. Ka selle probleemi saime lahendatud kui kasutasime Google API tasulist lahendust, millele Google pakkus lahkesti 300 eurot krediiti.

Ajujahi finaal 25.05.2017

Olime Ajujahi finaaliks valmis. Saime seal kolmanda koha ning kaks eriauhinda, millest üks oli Leviralt 1500 euro eest pilveteenuseid.

Me ei olnud valmis üllatuseks, mis tabas meid järgmise päeva hommikul. Nimelt sulges Google automaatselt kõik meie YouTube kontod (v.a. peakonto). Põhjuseks oli väidetavalt spämmi reeglite vastu eksimine. Kuna isegi Eesti riigil on keeruline Google jutule saada, siis veel vähem mõnel startupil, kes sooviks aastas mõnisada tuhat videot üles laadida.

Google ja tuuleveskite vastu ei ole mõtet võidelda. Finisher.TV otsustas luua oma YouTube ehk videolahenduse, sest tegelikult meie äri tuum ei ole mitte videoplatvorm vaid videote automaatne lõikamine ja see töötas meil endiselt. Levira pilvekrediit andis selleks hea võimaluse.

Tiimi lisandus ka video-IT mees Kaupo, kes lubas Finisheri YouTube valmis ehitada. Paraku kulus selleks pea terve suvi ehk vähemalt Eesti spordivõistluste hooaeg. Õnneks sai lahendus valmis ning saime seda katsetada juba 19. augustil Tartus toimunud Skechers Tartu Suvejooksul. Vaata järele kuidas asi nüüd toimib.

Finisher.TV on tagasi! Seame end valmis järgmisel nädalavahetusel toimuvaks SEB Tallinna Maratoniks, mis sai ka Ajujahi saates välja lubatud. Tagantjärele laeme üles ka varasemate võistluste videod.

Oleme valmis vastu võtma ka kõiki teisi spordivõistluseid, kes soovivad oma jooksu, rattaspordi, kanuusõidu, triatloni või muudele võistlustele unikaalset lahendust, mida maailmas pakub vaid 2-3 ettevõtet. Võta ühendust.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.